innowacje i projekty

samorząd szkolny

zajęcia pozalekcyjne

plan lekcji

galeria


Debiut literacki PDF Drukuj Email

UDANY DEBIUT LITERACKI

NOWOBRZESKICH GIMNAZJALISTEK

 


Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „MISJA- KSIĄŻKA!” pod Patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej dobiegła końca.

W konkursie brały udział dwa Zespoły uczennic z Gimnazjum imienia Bohaterów Ziemi Nowobrzeskiej w Nowym Brzesku, które pod opieką nauczycielki języka polskiego - Marii Pempuś napisały i utworzyły własne książki w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero.

 

Katarzyna Piekarz, Aleksandra Armatys, Justyna Charzewska, Ewelina Gorzałczany, Julia Jędracha, Magdalena Stępińska, Wiktoria Warchoł, Julia Wyczesany to autorki opowiadań składających się na zbiór pt. „W pełni księżyca” -książki o sile przyjaźni w obliczu zagrożenia. Zdjęcia wykonały: Katarzyna Piekarz i Ewelina Gorzałczany, a projekt okładki opracowała Aleksandra Armatys.

Utwór w rankingu internautów uzyskał 1053 głosy i niemal do końca utrzymywał się w czołówce TOP 50 (na konkurs wpłynęło ponad 800 prac). W nagrodę młode autorki otrzymały bezpłatne egzemplarze swojej pierwszej książki.

Drugi Zespół w składzie: Natalia Trzepałka, Dagmara Skóra i Gabriela Pieprznik , zgłosił na konkurs książkę pt. „ Rozsypane uczucia”. Każda z uczennic jest autorką jednego opowiadania, którego bohaterka, współczesna nastolatka, przeżywa młodzieńcze problemy. Zdjęcia wykonała Natalia Trzepałka. Utwór również cieszył się popularnością internautów, uzyskując 603 głosy.GRATULUJEMY I ŻYCZYMY AUTORKOM DALSZYCH SUKCESÓW W DZIEDZINIE LITERATURY. 
Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.