3M2017 PDF Drukuj Email

KONSTYTUCJI 3 MAJA

W ZESPOLE PRZEDSZKOLNO – SZKOLNO GIMNAZJALNYM

W NOWYM BRZESKU

Dnia 28 kwietnia 2017 roku w Zespole Przedszkolno–Szkolno–Gimnazjalnym w Nowym Brzesku odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez Uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej oraz Gimnazjum im. Bohaterów Ziemi Nowobrzeskiej w Nowym Brzesku.

W montażu słowno – muzycznym zostały przypomniane okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej postanowienia. Piękna recytacja poezji oraz wspaniałe wykonanie pieśni patriotycznych i manifestacja barw narodowych wywołały u widzów wiele wzruszeń. Uroku całemu występowi dodawały odpowiednie stroje i patriotyczna dekoracja z wykorzystaniem symboli narodowych.

Uroczystości takie kształtują u dzieci i młodzieży postawy patriotyczne, poczucie dumy narodowej oraz szacunek dla symboli narodowych. Na pochwałę zasługuje zaangażowanie uczniów w przygotowanie akademii, bo jest to miarą ich patriotyzmu.

zapraszamy do obejrzenia galerii: