Żonkilowy Kapelusz PDF Drukuj Email

I nagroda w konkursie „Żonkilowy kapelusz Jej Królewskiej Mości…” dla Patryka Klasy.

Królowa Angielska nie pokazuje się publicznie bez eleganckiego nakrycia głowy. Kapelusze tworzą dla niej najbardziej znani projektanci. Wyszukane nakrycia głowy są nie tylko ochroną przed wiatrem, słońcem, niepogodą, ale przede wszystkim piękną ozdobą, a nawet, jak twierdzą niektórzy, namiastką korony.

Uczniowie gimnazjum, którzy znają się na modzie i potrafią projektować podjęli próbę zaprojektowania i wykonania żonkilowego kapelusza. Zadanie nie było łatwe, a konkurencja bardzo duża.

Pierwszą nagrodę otrzymał Patryk Klasa. Jego kapelusz wraz ze specjalnym listem zostanie przesłany… królowej Elżbiecie II.

Z naszej Szkoły na konkurs do Hospicjum zostały wykonane jeszcze dwa kapelusze wykonane przez Małgorzatę Lewińską oraz Klaudię Marzec.

Gratulacje dla Patryka. Życzymy dalszych sukcesów.