innowacje i projekty

samorząd szkolny

zajęcia pozalekcyjne

plan lekcji

galeria


Święto Patrona Gimnazjum 2017 PDF Drukuj Email

Święto Patrona Gimnazjum

 

Dzień 12 maja 2017 roku w naszej szkole był wyjątkowy. Odbył się w tym dniu uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy nadania imienia naszemu Gimnazjum. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie z klas I b, II a, oraz II b, którzy przedstawili program poetycko – muzyczny.

Bohaterem jest ktoś, kto jest wyjątkowo dzielny i przez swoje czyny staje się wzorem moralności do naśladowania...

Bohaterem jest każdy, kto potrafi bezinteresownie pochylić się nad drugim człowiekiem... i poświęcić w jakiś sposób siebie.

Wierność Ojczyźnie , prawość w działaniu, patriotyzm niezłomny,

to świat ideałów i wartości, którymi kierowali się nasi przodkowie.

Jesteśmy kolejnym pokoleniem, które w imię pamięci naszych przodków, naszych bohaterów nie zapomina co oznacza słowo patriotyzm. Nasze Gimnazjum nosi imię Bohaterów Ziemi Nowobrzeskiej…. Każdy z nas jest bohaterem swoich czasów. Pamiętajmy o tym…..

Po uroczystej akademii odbyła się aukcja prac plastycznych wykonanych przez uczniów i absolwentów naszej szkoły. Dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za udział w naszej uroczystości.

 
Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.