ekoszkoły

Zbiórka zepsutych telefonów komórkowych - za "niepytajkę"

Nasza Szkoła włączyła się w "Akcję Ekoszkoły". której celem jest zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych. W zamian za nie szkoły otrzymują sprzęt sportowy, pomoce edukacyjne i naukowe a Wy Uczniowie  - "niepytajkę"

W ramach Akcji szkole dostarczane są  materiały informacyjne na temat zmian w środowisku naturalnym powodowanych szkodliwą działalnością człowieka. Pozwalają one w przystępny sposób uświadomić uczniom skutki nieodpowiedzialnego gospodarowania sprzętem elektronicznym oraz przedstawiają możliwości jej ponownego, zgodnego z przeznaczeniem wykorzystania.
Za każdy telefon oddany do szkoły w ramach akcji uczeń otrzymuje tzw. "niepytajkę", która zwalnia go w całym dniu wybranym przez siebie z odpowiedzi. "Niepytajka" działa jak "np" - nieprzygotowanie.

Wielu z Was już oddało stare zużyte telefony. Dzięki "niepytajce" uniknęli odpowiedzi na lekcjach. Do końca roku pozostało wiele dni  - czekamy na zepsute telefony.