projekty szkolne
projekty szkole PDF Drukuj Email

Projekty szkolne Rok szkolny 2015/2016

Projekt -  "Edukacja zdrowotna"

Cele edukacji zdrowotnej w szkole:

• Kreowanie całościowego podejścia do zdrowia - jako dynamicznych związków między zdrowiem fizycznym, społecznym, psychicznym i duchowym;
  • Wykorzystywanie przez szkołę sprzyjających okoliczności dla edukacji zdrowotnej: programy
    i projekty zdrowotne realizowane pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej;
  • Przekazywanie wiedzy o tym, co jest korzystne lub szkodliwe dla zdrowia i kształtowanie umiejętności wykorzystania tej wiedzy oraz tworzenie warunków w szkołach do ukształtowania postaw i nawyków troski o własne zdrowie i innych;
  • Dążenie do harmonizowania wiedzy o zdrowiu, którą uczeń zdobywa z różnych źródeł (rodzina, nauczyciele, rówieśnicy, środki masowego przekazu, reklama, itp.);
  • Zachęcanie uczniów do zdrowego stylu życia;
  • Stwarzanie w placówkach oświatowych warunków i możliwości sprzyjających zdrowiu.

Cel nadrzędny projektu

• uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, los osób starych niepełnosprawnych, oraz starszych,

• Przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa we współczesnym świecie
  • Oddziaływanie za pomocą autorytetów  (sportowców, ludzi kultury, polityków)  na młodzież gimnazjalną, tak, aby kształtować postawy prospołeczne

• Przybliżenie historii Anglii,
  • nabycie umiejętności turystycznych, (zachowanie na lotnisku, przekraczanie granicy)

Projekt - "Kocham kino"

• Rozwijanie zainteresowań uczniów filmem oraz poszerzanie ich wiedzy
  • Wyposażanie uczniów w ogólną wiedzę na temat historii kina, etapów jego rozwoju, warsztatu pracy aktora, reżysera, techniki gry aktorskiej itp.
  • Zaproponowanie ciekawego sposoby spędzania wolnego czasu.

Projekt - "Czysta Małopolska"

Cel nadrzędny projektu

• Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego nt. potrzeby selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów.
  • Kształtowanie proekologicznych zachowań w postępowaniu z odpadami w codziennym życiu.
  • Utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności poprzez systematyczne, praktyczne działanie związane z selektywną zbiórką odpadów.
  • Promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami.

Projekt -  "Jedz smacznie i zdrowo"

Cel nadrzędny projektu

• Promocja wśród młodzieży gimnazjalnej zasad zdrowego i świadomego komponowania smacznych i zdrowych posiłków.
  • Pokazanie młodzieży różnorodności dostępnych produktów oraz pokarmów, dzięki którym, możliwy jest kompromis pomiędzy jedzeniem zdrowym i smacznym.
  • Utrwalanie odpowiedzialnych postaw związanych z niemarnowaniem jedzenia, z prawidłowym oraz świadomym kupowaniem, przygotowywaniem i przechowywaniem żywności.
  • Ponadto, w ramach programu organizatorzy promują wśród gimnazjalistów postawę proekologiczną, podkreślając związek pomiędzy ekologią a odżywianiem i zdrowym stylem życia.

Projekt - "Wiosna słowem i obrazem malowana"

Cel nadrzędny projektu

• Rozwój umiejętności  literackich i artystycznych, wrażliwości twórczej i  wyobraźni,
  • uwrażliwienie młodzieży na   piękno przyrody,
  • zachęcenie  uczniów do twórczych działań, odkrywanie młodych talentów literackich, plastycznych i fotograficznych.

Projekty szkolne Rok szkolny 2014/2015

Projekt - "Wiosna słowem i obrazem malowana"

• uwrażliwienie młodzieży na   piękno przyrody,

Projekt - "Kocham kino"

• Rozwijanie zainteresowań uczniów filmem oraz poszerzanie ich wiedzy
  • Zaproponowanie ciekawego sposoby spędzania wolnego czasu.

Projekt - "Czysta Małopolska"

Cel nadrzędny projektu

Projekt -  "Jedz smacznie i zdrowo"

Projekty szkolne - Rok szkolny 2013/2014

• Przybliżenie historii Anglii,

Projekt - „Wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy”

Cel nadrzędny projektu

• Alternatywny sposób spedzenia wolnego czasu
  • Utrwalenie zasad ruchu drogowego
  • Rozwijanie zainteresowań swoją „Małą Ojczyzną”.

Uczestniczyli w nim chętni uczniowie z klasy IIa wraz z wychowawcą  klasy p. M. Sobczyk

Projekty szkolne - Rok szkolny 2011/2012