Jarosław Wajk ogół

"Widziałem śmierć, jak rzekę, zanurzyłem się w nią . . "

30 marca Jarosław Wajk - były wokalista   zespołu Collage, Daab, The Lizard's Day i Oddziału Zamkniętego, spotkał się z młodzieżą gimnazjalną naszej szkoły

W spotkaniu uczestniczyli   uczniowie Gimnazjum z Nowego Brzeska i Igołomi. Podczas dwugodzinnego recitalu pt. „Jutro jest...   wtedy pochylisz się nad sobą" na sali panowała kompletna cisza, przerywana od czasu do  czasu oklaskami. Znany wokalista, autor tekstów, kompozytor nawiązując do własnych doświadczeń  śpiewał  i opowiadał o swoich ciężkich doświadczeniach, sławie i walce z nałogiem.

Jego opowieści były niesamowicie szczere, ujmujące, skłaniające do refleksji. Jarosław Wajk  mówił i śpiewał nie tylko o tym, czym jest uzależnienie i jaka jest cena wejścia w „piekło nałogu” w „sztuczny raj”, ale  wskazywał, gdzie należy szukać źródeł ucieczki oraz drogi wyjścia z problemu.  Ochroną i drogą wyjścia z nałogu są trzy, czynniki: osobista chęć zmiany... miłość ze strony bliskich, wybaczenie samemu sobie oraz wiara i kontakt z Bogiem. Mówił również o ciemnej stronie showbiznesu. Sława to nie tylko pieniądze i uwielbienie, to również zepsucie i zawiść. "W codziennym życiu pogoń za sprawami materialnymi, za tzw. sukcesem... niech nie przysłoni tego co w życiu jest najważniejsze- Rodzina, Dom, Miłość do drugiego człowieka do Boga" - mówił gość.

Po części artystycznej Jarek Wajk spotykał się także z nauczycielami gimnazjum. Przebiegało ono niezwykle miłe i ciepłej atmosferze.

czwartek, 22 marca 2012 21:06

Program profilaktyczny Jarosława Wajka

Już wkrótce do naszego Gimnazjum przyjedzie legenda polskiej sceny muzycznej - Jarosław Wajk.  Warto zapoznać się z piosenkami śpiewanymi przez Jarosława Wajka wraz z Oddziałem Zamkniętym.

Możecie skorzystać z  linku.