Pola Nadziei 2011 PDF Drukuj Email

Gimnazjum w Nowym Brzesku nawiązało współpracę z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

W dniu 28. września 2011 r. Gimnazjum z Zespołu Przedszkolno – Szkolno – Gimnazjalnego w Nowym Brzesku nawiązało współpracę z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Na rzecz Hospicjum przekazana została kwota 1000 zł uzyskana z aukcji prac plastycznych wykonanych uczniów Gimnazjum. Na spotkaniu obecne były przedstawicielki Zarządu Hospicjum p. Anna Arciszewska i p. Wanda Miękina, które przybliżyły młodzieży działalność Hospicjum. Następną inicjatywą szkoły będzie utworzenie żonkilowego ogrodu, który ma symbolizować „POLA NADZIEI”. Każdy chętny będzie mógł kupić cebulki żonkili i posadzić je w szkolnym ogródku, aby w ten sposób włączyć się w akcję pomocy drugiemu człowiekowi. Wolontariat jest przede wszystkim sprawą serca.

Rok szkolny 2011/2012

Utworzenie żonkilowego ogrodu, który ma symbolizować „POLA NADZIEI”.

„Pola Nadziei to organizowana od 14 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 1981 roku prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie.”

4.09.2011r. Sprzedajemy cebulki żonkili.

Ruszyła akcja tworzenia „Pola Nadziei”. Zamówione zostały cebulki żonkili. Pan Augustyn Fularski wytyczył i przygotował część ogródka, przed budynkiem Gimnazjum, do zasadzenia żonkili. Samorząd Szkolny zorganizował sprzedaż sadzonek. Do akcji włączyła się cała szkoła. W pierwszym dniu sprzedaży cebulek najwięcej cebulek kupiła klasa IIIa. Jutro ciąg dalszy sprzedaży - ciekawe jak statystyki w tabelce ulegną zmianie :)

Wszystkim, którzy pomogli i dalej chcą pomagać - DZIĘKUJEMY !!!

Aukcja prac plastycznych na święcie projektów w roku szkolnym 2011

Licytacja prac oraz zdjęć odbyła się w ramach Dnia Projektu i cieszyła się dużym zainteresowaniem zgromadzonych. Dochód z licytacji obrazów i sprzedaży zdjęć wyniósł około 1000 zł.  Pieniądze zgromadzone w ramach licytacji zostaną przeznaczone na Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie.

28 wrzesień 2011r. „Wolontariat jest sprawą serca”

1 listopad 2011r.

Kwesta na cmentarzu w Nowym Brzesku. Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami Szkoły zbierali pieniądze na Hospicjum Św. Łazarza     w Krakowie. Zebraliśmy kwotę 1340,01zł. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Aukcja prac plastycznych na święcie projektów w roku szkolnym 2012

Podczas Święta Projektu klas drugich wystąpiła p. Renata Połomska z Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie dziękując społeczności  Gimnazjum w Nowym Brzesku za efektywną współpracę i pomoc wolontaryjną oraz   za prowadzoną działalność edukacyjną, budzenie wśród młodzieży wrażliwości na los słabych i chorych , która jest kluczem do zrozumienia istoty godności  i wartości życia ludzkiego.

We współpracy  z Radą Rodziców uczniowie naszego Gimnazjum przeprowadzili  aukcję prac wykonanych przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli zakupić pyszne wypieki przygotowane przez Rodziców naszych uczniów. Dochód w kwocie 1500zł uzyskany z licytacji prac i sprzedaży słodkości  zostanie przekazany na Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.  Dziękujemy wszystkim za obecność na uroczystości  iwsparcie naszej wolontaryjnej działalności.

"Pola Nadziei"  Wyróżnienie dla Moniki Kucharskiej

W Konkursie Fotograficznym Żonkil - Żonkilowe pole, organizowanym przez  Hospicjum im. św. Łazarza, wzięły udział Magdalena Skalska i Monika Kucharska. Nad konkursem  sprawowała opiekę Pani Joanna Dulas. Uczennice wysłały na konkurs po pięć prac formatu pocztówkowego.Zdjęcia można oglądać na gazetce szkolne - "Szkoła z Pasją". Zachęcamy do ich oglądnięcia. :)

Monika Kucharska otrzymała za swoje zdjęcia wyróżnienia.

Gratulacje :)

1 listopad 2012r.

Kwesta na cmentarzu w Nowym Brzesku i w Hebdowie. Uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami Szkoły zbierali pieniądze na Hospicjum Św. Łazarza  w Krakowie. Na cmentarzu w Nowym Brzesku zebrano -1489,26 zł. a na cmentarzu w Hebdowie zebrano kwotę 777,49 zł .

Pieniądze dostały przekazane dla Hospicjum.

Aukcja prac plastycznych na święcie projektów w roku szkolnym 2013

Na święcie projektu klas drugich w roku 2013 także odbyła się aukcja prac plastycznych  wykonanych przez uczniów naszego gimnazjum na zajęciach plastyki i zajęciach artystycznych oraz obrazów wykonanych przez uczniów w domu. Swoje prace przekazała także nauczycielka oraz rodzic.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za przekazane obrazy.  Pieniądze z aukcji w kwocie 1000 zł  przeznaczone zostały  na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Nasze Gimnazjum  otrzymało od Hospicjum Św.  Łazarza podziękowanie za zaangażowanie w promocję idei opieki hospicyjnej oraz pozyskiwanie środków na jej  prowadzenie.