projekty 2015
projekty2015 PDF Drukuj Email

Projekty gimnazjalne 2016

Dzień projektów  to podsumowanie   i zaprezentowanie efektów pracy uczniów naszej szkoły w szczególności uczniów klas drugich z realizacji działań projektowych .  Działania te realizowane były w grupach  i miały na celu rozwiązanie konkretnego problemu. Metoda projektów polega na podjęciu przez grupy uczniowskie opracowania, zaplanowania i zaprojektowania, a następnie realizacji wykonania projektu. Jej zalety polegają na organizowaniu samodzielnej pracy uczniów w obmyślaniu projektu i jego realizacji oraz rozwinięciu umiejętności samodzielnej pracy, a jednocześnie zespołowości. Jest to jednak nie tyle metoda, ile strategia, przedstawiająca ogromne walory nie tylko w zakresie rozwoju umiejętności umysłowych i praktycznych uczniów, ale także ich rozwoju społecznego. Wywołuje wzmożoną aktywność uczniów, a szkoła staje się dla nich miejscem wyzwalania sił twórczych. Dzień projektów  to podsumowanie   i zaprezentowanie efektów pracy uczniów naszej szkoły w szczególności uczniów klas drugich z realizacji działań projektowych .  Działania te realizowane były w grupach  i miały na celu rozwiązanie konkretnego problemu .

PROJEKT Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO: Projekt z języka francuskiego w wykonaniu uczniów z klasy II. Tematem projektu jest przedstawienie współczesnej mody francuskiej. Opiekun projektu Anna Nawrocka.

PROJEKT Z JĘZYKA POLSKIEGO: Głównym celem  projektu było uzyskanie odpowiedzi na pytanie:  Jak zmieniała się moda na przestrzeni epok?.Opiekun projektu pani Katarzyna Olender

PROJEKT Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO: Projekt z wychowania fizycznego pt: ,,Trenuj jak Pele” przygotowała grupa uczniów klasy II a. Opiekun projektu p. Anna Madejska.

Aukcja prac wykonanych przez uczniów gimnazjum. Pieniądze przeznaczone na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie