Rachid Azanun
Rachid PDF Drukuj Email

Gość z Afryki odwiedza naszą szkołę

Naszą szkołę odwiedził tym razem gość z kontynentu afrykańskiego, z dalekiego Maroka, Rachid Azanun. Na spotkaniu z młodzieżą szkolną Rachid opowiadał o swojej północnoafrykańskiej ojczyźnie, o egzotycznych zwyczajach panujących w tym kraju, takich jak witanie gości miętową herbatą, opisywał trudne życie plemion nomadzkich na pustyni, a także wspominał też o religii muzułmańskiej i najważniejszym poście - ramadanie. Rachid  posługiwał   się sześcioma językami: francuskim, angielskim, berberyjskim, arabskim i polskim co wprowadziło gimnazjalistów w podziw i pewne "zakłopotanie". Uczniowie w trakcie spotkania mieli możliwośź spróbowania słynnej marokańskiej herbatki, powąchania bądź też spróbowania różnych marokańskich ziół czy też olejków wraz z olejem arganiowym - produkowanym wyłącznie w Maroku. Odważni mogli zagrać na słynnych marokańskich bębenkach w akompaniamencie gościa.