projekty edukacyjne 2014
projekty edukacyjne 2014 PDF Drukuj Email

Projekty edukacyjne w roku szkolnym 2014/2015

Święto Projektu 2014

Dzień projektów  to podsumowanie   i zaprezentowanie efektów pracy uczniów naszej szkoły w szczególności uczniów klas drugich z realizacji działań projektowych .  Działania te realizowane były w grupach  i miały na celu rozwiązanie konkretnego problemu . W ciągu mijającego roku szkolnego zrealizowano  Projekty przedmiotowe: projekt chemiczny, matematyczny, techniczny, polonistyczny oraz językowy.

Metoda projektów polega na podjęciu przez grupy uczniowskie opracowania, zaplanowania i zaprojektowania, a następnie realizacji wykonania projektu. Jej zalety polegają na organizowaniu samodzielnej pracy uczniów w obmyślaniu projektu i jego realizacji oraz rozwinięciu umiejętności samodzielnej pracy, a jednocześnie zespołowości. Jest to jednak nie tyle metoda, ile strategia, przedstawiająca ogromne walory nie tylko w zakresie rozwoju umiejętności umysłowych i praktycznychuczniów, ale także ich rozwoju społecznego. Wywołuje wzmożoną aktywność uczniów, a szkoła staje się dla nich miejscem wyzwalania sił twórczych.

Dzięki realizacji projektów  wychowankowie naszej szkoły dowiedzieli się wielu nowych  informacji, poszerzyli  swoja wiedzę i rozwinęli umiejętności w wybranych przez siebie dziedzinach a także pogłębili umiejętności  poprawnej komunikacji, odpowiedzialności za słowa i podjęte zobowiązania. Efekty ich pracy będą mogli państwo za chwilę zobaczyć.

Jak co roku organizujemy w naszej szkole aukcję prac plastycznych i zdjęć, z której dochód przeznaczony zostanie na Hospicjum Św. Łazarza
w Krakowie.  Prace plastyczne zostały wykonane przez uczniów naszego gimnazjum,  natomiast zdjęcia pochodzą z różnych konkursów fotograficznych od uczniów naszej szkoły a także  od uczniów , którzy z  sąsiednich gmin brali udział  w organizowanym przez nas Powiatowym Konkursie Literacko-Plastyczno-fotograficznym „ Wiosna słowem i obrazem malowana”.