Łukasz Żelechowski

W krainie dźwięku - Niezwykłe spotkanie z Łukaszem Żelechowskim

Łukasz Żelechowski nauczyciel, informatyk, podróżnik. Zdobywca: Kilimandżaro-2008 najwyższego szczytu Afryki, Elbrusa-2009 najwyższego szczytu Kaukazu oraz Aconcagua-2011 najwyższego Szczytu Obu Ameryk. Poza górami uprawia płetwonurkowanie, turystykę rowerową, skacze ze spadochronem, gra i śpiewa. Zajmuje się dziennikarstwem radiowym oraz realizacją dźwięku, jest także krótkofalowcem - czterokrotnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Jest również Laureatem II Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie. Ma także dyplom szkoły aktorskiej. Jest niewidomy od urodzenia.

Tego niezwykłego pełnego pasji, radości życia i energii człowieka  gościliśmy 13. grudnia w Zespole Przedszkolno- Szkolno-Gimnazjalnym w Nowym Brzesku.  Pan Łukasz opowiadał o swoim codziennym życiu, o podróżach, nurkowaniu, skokach ze spadochronem oraz pokazywał jak obecna technika ułatwia niewidomym aktywne życie. Zwrócił uwagę, że najważniejsze w życiu mieć cele, marzenia i konsekwentnie do nich dążyć.  Łukasz Żelechowski to przykład osoby która potrafi  pokonywać bariery i osiągać sukcesy pomimo trudności. Warto uwierzy w siebie, wystarczy bardzo  chcieć i konsekwentnie dążyć do obranej drogi. Jest to przesłanie dla wszystkich ludzi, w każdym wieku, ale w szczególny sposób odnosi się ono dla młodzieży która szuka swojej drogi życiowej.